Jak co roku rozpoczynamy wielką akcję zbierania monet pod nazwą Góra Grosza. Prosimy, dołącz do nas!
Zbiórka jest organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom, które w ten sposób pomaga małym dzieciom w domach dziecka oraz rodzinach zastępczych.
W naszej szkole zawisły plakaty i pojawiły się złote pudełka na groszaki.
Ze strony Towarzystwa Nasz Dom: "Akcja, która łączy pokolenia. Pewnie niejeden nauczyciel(ka) jeszcze niedawno sam(a) zbierał(a) grosze jako uczeń/uczennica w szkole. Niejeden rodzic jako latorośl, biegał po szkolnych korytarzach i zbierał do puszki drobne monety. Góra Grosza dostarcza nam wiele pozytywnych emocji i wzruszeń. Kontaktują się z nami nasi byli podopieczni, którzy teraz są rodzicami, a ich dzieci pomagają nam usypywać jak największą Górę Grosza. Byli nasi wychowankowie tłumaczą swoim pociechom, dlaczego warto pomagać innym, którzy doświadczyli rozłąki ze swoimi najbliższymi. Czyż nie jest to najlepsze świadectwo, że nasza wspólna inicjatywa jest ważna i potrzebna? Że ma sens i że dobro powraca?

Drobniaki, wrzucane co roku przez Was, zapoczątkowały wielkie reformy pomocy społecznej w Polsce. To właśnie dzięki Górze Grosza zakupiliśmy i doposażyliśmy małe domy dla dzieci. Czyli miejsca podobne do domów rodzin wielodzietnych, gdzie dzieci znajdują schronienie i mogą się rozwijać pod opieką wychowawców. Możemy odważnie powiedzieć, że wspólnie z Wami zmienialiśmy system i pomogliśmy tysiącom dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych.

Największą zmianą jest to, że w Polsce powstaje coraz więcej takich domków w zamian dużych domów dziecka. Przez lata staraliśmy się także przybliżyć Wam los dzieci i ich rodzin – bez oceny, kultywując korczakowskie („starego doktora Janusza Korczaka”) podmiotowe zasady pomocy bliźniemu.

Nasza pomoc kierowana jest do różnych form opieki zastępczej – tej instytucjonalnej (jak domy dziecka) czy rodzinnej (jak rodziny zastępcze). Mniej ważna jest forma, najważniejsza jest jakość opieki, gdzie dzieciaki z pomocą mądrych opiekunów mogą odzyskiwać radość, wiarę w siebie i dorosłych oraz bezpiecznie marzyć o przyszłości.

Góra Grosza to także zakup rzeczy codziennego użytku czy przedmiotów dla dzieci. To wsparcie w remontach, a także bezpośrednia pomoc specjalistyczna dla dzieci i ich rodzin. Fundusz Góra Grosza pomaga również rozwijać talenty, pasje i zainteresowania naszych podopiecznych. Pozyskane środki pozwalają nam tworzyć programy dla młodzieży, która w niedalekiej przyszłości opuści mury domów dziecka czy rodzin zastępczych. Dajemy dzieciom i nastolatkom siłę, energię i moc!